Arçelik klima servis numarası Arçelik klima servisi telefonu
Arçelik Klima Servisi İstanbul
(0212) 876 0 888 & (0530) 313 67 26
www.klimaservisiarcelik.com

Arçelik Klima Bakım Ücreti

Arçelik Klima Bakım Ücreti Her mevsim kullandığımız klimalar artık sağlığımızı ve konforumuzu teslim ettiğimiz cihazlar haline geldi. Zaten çok da ucuz olmayan klimalar için bakım yaptırmak herkes için biraz maliyetli geliyor olabilir ancak klimamızın ilk günkü performansı ile çalışması için kesinlikle klima bakımını düzgün bir şekilde yaptırmalıyız. Klima bakımını yaptırmadığımız durumlarda klimalarımız kirlenir yorulur hatta evimizin havası dahi kirlenebilir. Her mekanik araç gibi bakıma muhtaç klimalarımızı en uzun ömürlü şekilde kullanmak istiyorsak düzenli bir şekilde bakımını yaptırmalıyız. 

Arçelik klima bakım fiyatları 

  • Klima gaz dolum fiyatı 50 TL ile 150 TL arasında 
  • Klima servis fiyatı 100 TL ile 300 TL arasında 
  • Klima montaj fiyatı 150 TL ile 300 TL arasında 
  • Klima bakım fiyatı 100 TL ile 300 TL arasında 
  • Klima tamir fiyatı 50 TL ile 500 TL arasında fiyat ile değişebilir. 
Ücret hakkında daha güncel ve marka için doğru bilgilere ulaşmak için iletişim bölümünden ulaşarak hemen fiyat teklifi alabilirsiniz. 

Ortalama klima bakım fiyatları

Klima Bakım Ücreti  80 TL Salon: 150 TL 
Klima Söküm Ücreti  Btu’suna göre 75 Tl ile 250 TL arasında değişmektedir. 
Klima Montaj Ücreti  Btu’ya göre 75 Tl’den başlayan Fiyatlar 
Klima Arıza Ücreti  50 Tl den başlayan fiyatlar arızaya göre değişmektedir. 

Kendimiz Klima Bakımı Yapabilir miyiz? 

Belirli periyotlar ile klima bakımı ücretleri ödemek yerine kullanıcıların aklına genellikle klimanın bakımını kendim yapabilir miyim sorusu gelmektedir. Üzülerek söyleyebiliriz ki bakımını kendiniz yapamazsınız. Elbette ön filtreler evde kendiniz tarafından temizlenebilir. Fakat sadece ön filtrelerin yıkanması klima bakımız için yeterli olmayacaktır. Bu işlemi 2 hafta bir yapabilirsiniz. Bu işlemin ardından 6 ayda bir veya en azından senelik olarak klimanızın servisi tarafından bakımının yapılmasını kesinlikle öneriyoruz. 

Klima Bakımı Nasıl Yapılır? 

Öncelikle eksik yapılan bakımın klimalarınız için çok zararlı olacağını söylemeliyiz. İlk adım olarak tüm ölçümler yapılır ve tespitler sağlanır. Klimanızın herhangi bir arızası varsa da bunun o anda tespit edilebileceği söyleyebiliriz. Daha sonra çalışma verimliliği için önemli bir konu olan gaz basıncı ve miktarı ölçülür gerekli olduğu durumda takviye yapılır ardından Tüm elektrik bağlantıları kontrol edilir voltaj ölçülür. Ön filtre temizliği yapılır gerekli görülen hallerde değişimi yapılır, Fan ve pervaneler kimyevi sıvı ile yıkanır. Tüm iç tesisatın soket bağlantıları kontrol edilir problem var ise giderilir. Isı verimliliği ölçülür ve gerekli ayarlamalar yapılır Boru hattı kontrol edilerek, ezilme, kaçak, yıpranma olup olmadığı kontrol edilir, gerekli hallerde problem giderilir, ses ölçümü yapılır, problem var ise gerekli ayarlamalar yapılır. Son olarak tüm işlemler bittikten sonra çalışma testi ve ölçümler yeniden yapılır.
kayıt tarihi 09.04.2021    izleme sayısı Okunma ( 421 )
Hava Durumu İstanbul,
(5 Günlük Tahmin)

ISTANBULweb meslek Web Meslek tarafından webmeslek W1 tema