Arçelik klima servis numarası Arçelik klima servisi telefonu
Arçelik Klima Servisi İstanbul
(0212) 876 0 888 & (0530) 313 67 26
www.klimaservisiarcelik.com

Arçelik Inverter Klima

Arçelik Inverter Klima

İnverter klimanın çalışması

Her sektörde olduğu gibi teknolojinin gelişmesi iklimlendirme sektöründe de olumlu etkilere, yeni sistemlerin ortaya çıkmasına vesile olmuştur. İklimlendirme alanında yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda anlaşıldı ki, klimaların en çok enerji tüketimi yaptığı, en fazla enerji harcadığı anın klimanın ilk çalışma ve durma anlarının olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırmalar genel de klimalar için enerji tasarrufu üzerine yoğunlaşmış durumdadır. Klimaların en çok dezavantajı olarak görülen elektrik tüketim değerleridir. Klima çalıştığında elektrik faturasının yükselmesinden genelde çekinilir. Bu sebeple gelişmeler daha çok klima ve diğer beyaz eşyalarda da enerji tüketim değerlerini en aza indirme yönündedir. Aslında bu çaba dünya ve çevre içinde gereklidir, sürdürülebilirlik için enerji tüketimine dikkat etmeliyiz. Tüm elektronik cihazlarda A sınıfı, A++ sınıfı ürünler tercih edilmelidir. A sınıfı klimalar veya inverter klimalar.

Bu yaz döneminde havaların biraz daha sıcak olması sebebi ile çalışan klimalar nedeni ile geçtiğimiz ay elektrik tüketiminde rekor kırılmıştır. İnverter klimalar genel olarak enerji tasarrufu yapması ile bilinen ve tercih sebebi olan bir split klima dır. Split klima olarak geçen inverter klimaların çalışma mantığı şöyledir.

Klimaların en fazla enerji tüketimi olan ilk çalışma ve durma anlarını ortadan kaldırmak için inverter (çevirici) klimalar geliştirilmiştir. İnverter klimalar sürekli çalışma durumunda olan hiç kapanma ve açılması olmayan derecesine göre çalışma pozisyonunu koruyan bir klima dır. İnternet te inverter klimalar ile ilgili yaptığınız araştırmalar da görmüşsünüzdür. İnverter klimanın çalışmasını araçların dur-kalk çekline benzetilir. Araçlarda dur-kalk yaptıklarında fazla yakıt tüketirler. Bu sebeple diz yolda sabit hızla daha tasarrufludurlar. İnverter klimalarda buna benzetilir. Sürekli çalışan dur-kalk (kapanma-açılma) yapmayan klima çeşidi olarak teknik bilgilere girmeden bu şekilde tarif edilebilir.

İnverter klima fiyatları

İnverter klimalar fiyat olarak diğer split klima çeşitlerine göre daha pahalıdır. Ama klimayı kullanım zamanınıza göre enerjiden yapacağınız tasarruf, inverter klimayı ilk aldığınızda ödediğiniz fazla parayı amorti edebilir. Klimayı çok fazla kullanmıyor, gün içinde en fazla 1,2 defa kapatıp açıyor iseniz, inverter klimalar sizin için uygun olmaya bilir. Yani uygunluk değil de sizin için fazla bir enerji tasarrufu sağlamaya bilir. Arçelik inverter klima ücreti için ödediğiniz fazla parayı çok uzun zamanda bile amorti edemeye bilirsiniz.

İnverter klimalar nerede kullanılır

Tavsiyemiz, arçelik inverter klima kullanım alanları için, klimanın çok sık kullanıldığı, ofis, otel, işyeri vb hava akışının çok olduğu yani klima kullanımının yüksek olduğu mekânlar da kesinlikle inverter klimalar tercih edilmelidir. Bu alanlar için inverter klima fiyatına ödediğiniz fazla ücret birçok kısa zamanda çıkacak ve sonraki aylar inverter klima size maddi olarak destek olacaktır.
kayıt tarihi 20.06.2016    izleme sayısı Okunma ( 5926 )
Hava Durumu İstanbul,
(5 Günlük Tahmin)

ISTANBULweb meslek Web Meslek tarafından webmeslek W1 tema